SINAV HAKKINDA KISA BİLGİ

1-) Sınav olmak istediğiniz dersleri yada dersi seçiniz.
2-) Seçtiğiniz derslere ait konulardan istediğiniz kadar soru yazabilirsiniz. Sizin yazdığınız soru sayısı sistemde mevcut değilse sistemde var olan soru sayısı ile sınava başlarsınız.
3-) Sınav sürenizi kendiniz belirleyebilirsiniz. Süreden memnun değilseniz artırmak yada eksiltmek istiyorsanız süre yazan kutuya dakika cinsinden süreyi yazınız.
4-) Süre bittikten sonra sınavınız sona erecektir.Sınav süreniz bitmeden soruları cevaplamaya çalışın erken sınavı bitirmek istiyorsanız sınavı bitir butonunu tıklayın.
5-) Sınav bittikten sonra girdiğiniz her sınav karnenize işleyecektir. Girdiğiniz sınavları ve sonuçlarını sınavlarım butonuna basarak görebilirsiniz.
6-) Sistem her hafta doğru sayısı 5 den küçük olan üyelerin yapraktest ve sınavlarını siler.
7-) Sistem 45 günde bir doğru sayısı 10 dan küçük olan üyelerin yapraktest ve sınavlarını siler.
8-) Sistem hergün bir sınavda boş bırakılan soru sayısının üstüne 30 ekler eğer sınava girdiği soru sayısından fazlaysa o sınavı siler.
9-) Sınav bittikten sonra sınavda aldığınız başarı:
%50 - %59 arasında olursa 5 puan
%60 - %69 arasında olursa 7 puan
%70 - %79 arasında olursa 10 puan
%80 - %79 arasında olursa 12 puan
%90 - %100 arasında olursa 15 puan
Not : Puan alabilmeniz için en az 30 soruyla sınava girmeniz gerekiyor.

Akademi Arabic'te tarafımızca hazırlanan tüm arapça içerik ve diğer ilmi kaynaklar ve ilim dünyası ve Tebyin Ailesi müderrilerine aittir.Telif hakkı ilimdunyasi.com ve Tebyin.com 'a aittir. Bu Web sitesinden yararlanma sorumluluğu size aittir. Hızır EnnAs