Arapça sınav sitesi - Akademiarabic.com Kutlu Doğum, insanlığa Rahmet müjdesi

Kutlu Doğum, insanlığa Rahmet müjdesi


`Kutlu Doğum, insanlığa Rahmet müjdesi`İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Cebeci, Hazreti Peygamber (sav)`in ALLAH`ın rahmetinin tezahürü olarak insanlığa gönderildiğini söyledi.
Cebeci, İslam`ın rahmet ve merhamet dini olduğunu belirterek, Hristiyan batı dünyasının Müslümanları anarşist gibi görmesinin temelinde, İslamiyet`in merhamet duygusuna verdikleri önemi bilmemelerinin etken olduğunu ifade etti.

 Atatürk Üniversitesi (AÜ) İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Lütfullah Cebeci, Hazreti Peygamber (sav)`in ALLAH`ın rahmetinin tezahürü olarak insanlığa gönderildiğini söyledi.

Erzurum İl Müftülüğü`nce Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri düzenlendi. AÜ öğretim üyelerinden Prof. Dr. Lütfullah Cebeci, Halk Eğitimi Merkezi Salonu`nda, `Hazreti Peygamber ve Merhamet Eğitimi` konulu konferans verdi. Konferans Ulu Camii müezzini Yakup Tosunoğlu`nun Kur`an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

    Prof. Dr. Cebeci, İslam`ın rahmet ve merhamet dini olduğunu belirterek, Hristiyan batı dünyasının Müslümanları anarşist gibi görmesinin temelinde, İslamiyet`in merhamet duygusuna verdikleri önemi bilmemelerinin etken olduğunu ifade etti.

    ALLAH`ın kainatı ve Hazreti Peygamber (sav)`i merhametinin tecellisi olarak yarattığına vurgu yapan Prof. Dr. Cebeci, "ALLAH rahmet sahibidir. Kainattaki her şeyi rahmeti ve merhametiyle kuşatmıştır. Bu rahmetin tecellisi olarak Hazreti Peygamber`i (sav) yaratmıştır. Hazreti Peygamber (sav), ALLAH`ın müminlere rahmet hediyesidir." dedi.

 "HAZRETİ PEYGAMBER MERHAMET ABİDESİYDİ"


    Alemlere rahmet olarak gönderilen Hazreti Peygamber (sav)`in, özellikle kadın, çocuk, yaşlı, hayvan ve savaş esirlerine karşı büyük merhamet gösterdiğini de vurgulayan Prof. Dr. Lütfullah Cebeci, "Hazreti Peygamber, merhamet abidesiydi. Herkese, her şeye karşı çok merhametliydi." diye konuştu.

    Rahmet ve merhamet yağmuru olarak Hazreti Peygamber`in yaşadığına vurgu yapan Prof. Dr. Cebeci, "Peygamber iman edenler için rahmettir. Merhamette büyük bir zirve olan Hazreti Peygamber (sav), savaş dönemlerinde bile Müslümanlara zulmedenlere beddua etmeyip, ALLAH`ın merhametine ve rahmetine ulaşmaları için dua etmiştir." diye konuştu.

 "BU GÜZEL DİNİ BİZLERE EMANET ETTİ"


    Erzurum İl Müftüsü Yakup Arslan da Kutlu Doğum Haftası`nı idrak etmenin heyecan ve mutluluğunu yaşadıklarını dile getirdi. Müftü Arslan, Hazreti Peygamber (sav)`in sevgisi altında bir araya gelenlere ALLAH`ın rahmet edeceğini anlattı.

    ALLAH`ın insanlığın ebedi kurtuluşu için Hazreti Peygamber (sav) ile Kur`an-ı Kerim`i insanlığa hediye olarak gönderdiğine vurgu yapan Arslan, "Hazreti Peygamber (sav) bu güzel dini bizlere, yani iman edenlere emanet etti. Emanete sahip çıkmalıyız." şeklinde konuştu.

Program sonunda katılımcılara gül ile `Kuran`dan Öğütler` ve çocuklar için `Ahlâkımı Öğreniyorum` isimli kitap hediye edildi.

Bu haber 1283 defa okunmuştur.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Modern Yayıncılık ve Matbuat Ltd.Şti ERZURUM Gazetesi`ne aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Erzurum Gazetesi

Bu haber 2760 kez okunmustur.

HABER BASLIKLARI

1-) Duanın kabul olma şartları nelerdir?   16/04/2011 - 20:04 admin
2-) Ünlülerin dilinden Hz.Muhammed (sav)   16/04/2011 - 20:03 admin
3-) Kutlu Doğum, insanlığa Rahmet müjdesi   16/04/2011 - 20:02 admin
Akademi Arabic'te tarafımızca hazırlanan tüm arapça içerik ve diğer ilmi kaynaklar ve ilim dünyası ve Tebyin Ailesi müderrilerine aittir.Telif hakkı ilimdunyasi.com ve Tebyin.com 'a aittir. Bu Web sitesinden yararlanma sorumluluğu size aittir. Hızır EnnAs