Arapça sınav sitesi - Akademiarabic.com Peygamber Efendimiz’in Mekke’de iken hakaret, saldırı ve kötü muameleye maruz kaldığında, evine birkaç defa sığındığı ve onun da onu koruduğu rivayet edilen; yapılan bu iyiliğini unutmayan Peygamber’imizin , Mekke’nin fethi günü Ka’be’ye sığınan güvendedir, demekle kalmayıp «………….’ın evine sığınan güvendedir» diyerek ona olan vefasını gösterdiği şahıs kimdir?
Peygamber Efendimiz’in Mekke’de iken hakaret, saldırı ve kötü muameleye maruz kaldığında, evine birkaç defa sığındığı ve onun da onu koruduğu rivayet edilen; yapılan bu iyiliğini unutmayan Peygamber’imizin , Mekke’nin fethi günü Ka’be’ye sığınan güvendedir, demekle kalmayıp «………….’ın evine sığınan güvendedir» diyerek ona olan vefasını gösterdiği şahıs kimdir?
A Utbe b. Rebia
B As b. Vail
C Ebu Süfyan
D Ümeyye b. Halef
E Velid b. Muğire
Akademi Arabic'te tarafımızca hazırlanan tüm arapça içerik ve diğer ilmi kaynaklar ve ilim dünyası ve Tebyin Ailesi müderrilerine aittir.Telif hakkı ilimdunyasi.com ve Tebyin.com 'a aittir. Bu Web sitesinden yararlanma sorumluluğu size aittir. Hızır EnnAs