Arapça sınav sitesi - Akademiarabic.com Dar’un Nedve’de alınan kararlar sonucunda Rasulullah ile müzakerelerini sürdüren müşrikler yine aralarından bir kişiyi onunla görüşmek üzere gönderirler. Karşılıklı konuşmalardan sonra Peygamberimiz’in (s.a.v) okuduğu ayetleri dinleyen bu kişi«Ne isterseniz öyle yapın, çünkü bu iş benim halledebileceğim bir şey değil» diyerek çaresizliğini ortaya koyar.Bu sözü edilen şahıs kimdir?
Dar’un Nedve’de alınan kararlar sonucunda Rasulullah ile müzakerelerini sürdüren müşrikler yine aralarından bir kişiyi onunla görüşmek üzere gönderirler. Karşılıklı konuşmalardan sonra Peygamberimiz’in (s.a.v) okuduğu ayetleri dinleyen bu kişi«Ne isterseniz öyle yapın, çünkü bu iş benim halledebileceğim bir şey değil» diyerek çaresizliğini ortaya koyar.Bu sözü edilen şahıs kimdir?
A Velid b. Muğire
B Umeyye b. Halef
C Ebu Cehil
D Ebu Süfyan
E Utbe b. Rebia
Akademi Arabic'te tarafımızca hazırlanan tüm arapça içerik ve diğer ilmi kaynaklar ve ilim dünyası ve Tebyin Ailesi müderrilerine aittir.Telif hakkı ilimdunyasi.com ve Tebyin.com 'a aittir. Bu Web sitesinden yararlanma sorumluluğu size aittir. Hızır EnnAs