Arapça sınav sitesi - Akademiarabic.com Hz. Muhammed (s.a.v) kendisine vahyedilen ayetler sonrasında yaklaşık 3-4 yıl boyu devam eden gizli daveti sonlandırmış, öncelikle akrabalarından başlayarak İslam’a davetini artık açıktan sürdürmüştür. Açıktan davetin akrabalardan başlayarak emredildiği, hatta indiği zaman bir müddet Peygamberim’izin bir ay kadar evine kapandığı ‘’(Önce) en yakın akrabanı uyar . (214) Mü’minlerden sana uyanlara kanatlarını …………’’ diye devam eden ayetler hangi sureye aittir?
Hz. Muhammed (s.a.v) kendisine vahyedilen ayetler sonrasında yaklaşık 3-4 yıl boyu devam eden gizli daveti sonlandırmış, öncelikle akrabalarından başlayarak İslam’a davetini artık açıktan sürdürmüştür. Açıktan davetin akrabalardan başlayarak emredildiği, hatta indiği zaman bir müddet Peygamberim’izin bir ay kadar evine kapandığı ‘’(Önce) en yakın akrabanı uyar . (214) Mü’minlerden sana uyanlara kanatlarını …………’’ diye devam eden ayetler hangi sureye aittir?
A Maide sures
B Rahman suresi
C Şuara suresi
D Hicr suresi
E Müddesir
Akademi Arabic'te tarafımızca hazırlanan tüm arapça içerik ve diğer ilmi kaynaklar ve ilim dünyası ve Tebyin Ailesi müderrilerine aittir.Telif hakkı ilimdunyasi.com ve Tebyin.com 'a aittir. Bu Web sitesinden yararlanma sorumluluğu size aittir. Hızır EnnAs