Arapça sınav sitesi - Akademiarabic.com “Bunlar, İslam uğrunda göç ederek yurdunuza gelmiş kardeşleriniz. İçinizden her ailenin göçmen bir aileyi yanına almasını öneriyorum. Bir araya gelmiş, büyümüş ve bundan böyle de bir tek aile gibi çalışacak olan bu iki aile birlikte kazanacaklar, birlikte harcayacaklar ve sadece bir büyük aile teşkil edeceklerdir” buyuran Peygamber’imizin müslümanları birleştirme, sağlam bir toplum oluşturma ve uhuvvet ihdas etme çabasına ne ad verilir?)
“Bunlar, İslam uğrunda göç ederek yurdunuza gelmiş kardeşleriniz. İçinizden her ailenin göçmen bir aileyi yanına almasını öneriyorum. Bir araya gelmiş, büyümüş ve bundan böyle de bir tek aile gibi çalışacak olan bu iki aile birlikte kazanacaklar, birlikte harcayacaklar ve sadece bir büyük aile teşkil edeceklerdir” buyuran Peygamber’imizin müslümanları birleştirme, sağlam bir toplum oluşturma ve uhuvvet ihdas etme çabasına ne ad verilir?)
A Meşveret
B Ümmetçilik
C Muahat
D Muvafakat
E Medeniyet
Akademi Arabic'te tarafımızca hazırlanan tüm arapça içerik ve diğer ilmi kaynaklar ve ilim dünyası ve Tebyin Ailesi müderrilerine aittir.Telif hakkı ilimdunyasi.com ve Tebyin.com 'a aittir. Bu Web sitesinden yararlanma sorumluluğu size aittir. Hızır EnnAs