Arapça sınav sitesi - Akademiarabic.com Aşağıdakilerden hangisi Mekkeli müşrikler açısından Medine`ye hicretin sonuçlarından değildir?
Aşağıdakilerden hangisi Mekkeli müşrikler açısından Medine`ye hicretin sonuçlarından değildir?
A Mekke`de alt edilemeyen ve kendilerini tehdit edebilecek bir gücün, yakın bir şehirde güç ve kuvvet kazanabilecek potansiyel taşımasına yol açtılar.
B Kureyş’in düşmanlığı artmış, Medine`nin Yahudilerini ve çevresindeki müşrik kabileleri Müslümanlara karşı kullanmaktan geri durmamıştır.
C Müslümanların hakimiyetinde olan Medine`nin Mekke-Şam ticaret yolu üzerinde yer alması Mekkeli müşriklerin iktisadi faaliyetlerine zarar vermiştir.
D Mekkeliler açısından iç tehdit olarak algılanan İslam ve Müslümanlar, onların Mekke’den uzaklaşmasıyla bir dış tehdit haline gelerek, onlar tarafından kontrol edilemez noktaya dönüşmüştür.
E Müslümanların hicretinden sonra Mekkeli müşrikler bölgede güçlenmiş bölgeye hakim olmuşlardır.
Akademi Arabic'te tarafımızca hazırlanan tüm arapça içerik ve diğer ilmi kaynaklar ve ilim dünyası ve Tebyin Ailesi müderrilerine aittir.Telif hakkı ilimdunyasi.com ve Tebyin.com 'a aittir. Bu Web sitesinden yararlanma sorumluluğu size aittir. Hızır EnnAs